Jakim jestem terenerem

Lubię pracę z grupą

Studiują psychologię i uczestnicząc w kursach trenerskich, miałam okazję poznać bliżej i określić własny sposób pracy jako szkoleniowca. Dobrze znam swoje mocne strony. Wiem też, co wciąż jeszcze mogę doskonalić. 

Niżej kilka informacji o mnie. Na początek – moje podstawowe role (Belbin, M. R.), które dużo mówią o sposobie pracy z grupą.

Praktyczny organizator

„Robię robotę”. Jestem człowiekiem czynu i sprawdzam się, kiedy trzeba przekuć pomysły na realne działanie. Jestem pracowita, stabilna, rzetelna i nade wszystko rozsądna. Myślę praktycznie, pragmatycznie.  Lubię, kiedy praca jest uporządkowana i daje poczucie bezpieczeństwa. Potrafię kontrolować emocje. Zachowuję zdrowy pogląd nawet w stresujących sytuacjach. Jestem skupiona na realizacji celu i dyplomatycznie do niego dążę.

Człowiek idei

Mam bogatą wyobraźnię i jestem źródłem wielu niebanalnych pomysłów. Zawsze mam na uwadze realne, najistotniejsze problemy. Łączę kreatywność z twardym stąpaniem po ziemi. Nie boję się posiadania odmiennej opinii i odważnie konfrontuję swój punkt widzenia z grupą. Jednocześnie jestem wsparciem dla mniej śmiałych. Nie dominuję. Tak samo ważne jest dla mnie realizowanie własnych idei, jak i celu zespołowego. 

Dusza zespołu

Łatwo nawiązuję kontakty. Lubię i potrafię aktywnie słuchać, umiejętnie zachęcając rozmówców do wyrażania opinii. Jestem osobą spokojną, pozbawioną agresji i potrzeby dominacji. Umiejętnie wkomponowuję się w zespół i dbam o dobrą współpracę. Mam dużą wrażliwość, zauważam i łagodzę nawet „ciche” niepokoje czy rozterki. Potrafię wykorzystać potencjał tkwiący w zespole, kierując grupę na tor realizacji zadania.